avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 328 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preluare baza date revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preluare baza date revisal

buna ziua,
cum se poate prelua o baza de date cu revisal de la o fosta societate , sa nu fim nevoiti sa o luam de la capat cu inregistrarile.
se salveaza pur si simplu pe discheta?

multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:38, 29 Iunie 2010
Nu ma pricep la tehnica,dar am vazut cum s-a procedat cand am facut si eu un transfer.S-a instalat pe calculatorul nou programul revisal si apoi prin copiere s-a adus lucrarea de pe calculatorul vechi.Puteti incerca nu se strica nimic .Bafta
Se copiaza din partitia C/ Program Files/ intreg folderul Revisal si apoi se muta pe noul calculator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal !!! irina.vas irina.vas Buna seara ! Trebuie sa inregistrez un contract de munca, iar baza de date de la Revisal se afla pe pc-ul fostei contabile. Mi la trimis in format .xml, iar ... (vezi toată discuția)
Revisal ContSters113415 ContSters113415 am preluat o firma de consultanta si as vrea sa stiu cum se procedeaza in cazul in care vreau sa transfer revisalul la calculatorul de acasa , are mai multe ... (vezi toată discuția)
Mutare revisal AnnaMaria_ru AnnaMaria_ru Stie cineva daca se poate muta programul cu toate datele dintr-un calculator in altul? Si daca da, cum? (vezi toată discuția)