Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL !!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL !!!

Buna seara !

Trebuie sa inregistrez un contract de munca, iar baza de date de la Revisal se afla pe pc-ul fostei contabile. Mi la trimis in format .xml, iar noua contabila mi-a spus ca le poate importa doar in format .mdb.
Ce e de facut? Cum se poate salva in format .mdb si apoi importa in revisal pe un alt PC?
Va rog dati-mi un raspuns deoarece trebuie sa inregistrez rapid un contract de munca .

Multumesc !#-o
Va trebuie baza de date de pe acel calculator .... din calculatorul contabilei in partitia C: Program Files Revisal exista fisierul mdb. care se poate copia si apoi pus peste fisierul mdb din aceeasi partitie din calculatorul dvs.
sau copiat tot folderul si transferul pe calculatorul dvs dupa instalarea REVISAL-ului.
Mi-am instalat revisalul si nu mi apare nici un fisier mdb in program files revisal
irina.vas a scris:

Mi-am instalat revisalul si nu mi apare nici un fisier mdb in program files revisal

Trebuie sa existe un fisier mdb care nu se poate accesa intrucat solicita o parola.
Se ia daza de bate din Revisal-ul vechi care arata o iconita cu o cheie si se numeste ReviSal206 si se copie unde s-a instalat noul Revisal. La lansare va aparea automat toata baza de date detinuta inainte. De importat intr-un program de contabilitate, va mai trebuie un program de pe ITM online, de optimizare.