avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura catre persoana fizica platita in 2 transe
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura catre persoana fizica platita in 2 transe

Am emis o factura fiscala catre o persoana fizica. A fost achitat initial o parte din factura iar dupa 2 saptamani diferenta. Am eliberat chitanta, de fiacare data neputand elibera bon fiscal (elivberand bonul fiscal trebuia incasata toata suma in data emiterii facturii) Este gresit?

Alte discuții în legătură

Plata card emitere bon fiscal? LazarAlinaMihaela LazarAlinaMihaela Buna ziua, am un coafor si am avut o \\\\\\"mica problema\\\\\\" cu un client. Practic domnul a achitat cu cardul acum o saptamana plata unor servicii care ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat lianacarmen lianacarmen Va multumesc pentru raspuns Dar tot nu sunt lamurita Bonul fiscal nu trebuie emis tot in data facturarii? Factura este de o valoare de pana la 5000 ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat, nelamurire alina240 alina240 Buna ziua. Am o firma cu obiect de activitate prestari servicii, serviciile sunt prestate si catre persoane juridice si catre persoane fizice. Desigur detin ... (vezi toată discuția)