Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Studenti in practica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Studenti in practica

Ce trebuie sa fac in cazul in care la societate vin cativa studenti sa faca practica? Nu cred ca trebuie contract de munca, dar ceva-ceva tot trebuie sa am cu ei...Stie cineva? Multumesc
poti face CIM pe durata determinata...pentru efectuarea pregatirii practice.....parerea mea fara CIm nu merge ....
Se incheie ori o conventie de practica cu Universitatea a carei studenti sunt , ori un contract de practica cu studentul. Si neaparat sa li se faca instructajul privind protectia muncii:)
Cum ar trebui sa arate acest contract de practica? Exista un formular tip, cum este cazul contractului individual de munca?Multumesc
Din cate stiu eu nu exista un formular tip. Contractul de practica trebuie sa cuprinda datele de identificare ale partilor (student si societate), durata contractului, natura si conditiile de prestare a activitatii, drepturile si obligatiile partilor.
~ Conținut șters la cerere ~