Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de incetare a suspendarii cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de incetare a suspendarii cim

o angajata trebuia sa revina din cic in data de 28.06.2010. Pot da decizie de incetare a suspendarii fara o cerere din partea ei si ulterior, daca nu se prezinta la serviciu , de incetare cim (cu cercetare disciplinara) pt absente nemotivate?
Buna ziua !
Daca pe 28.06.2010 se implineste termenul de suspendare a CIM nu e nevoie de o cerere din partea salariatului , angajatorul urmand a constata reluarea activitatii si implicit incetarea suspendarii CIM . Daca salariatul nu se prezinta la munca - absente nemotivate , incetare CIM (cu cercetare prealabila) e perfect legal ...
multumesc:)