avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inrewgistrare punct lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inrewgistrare punct lucru

am un srl cu sediu in jud gr si as dori sa deschid un punct de lucru in bucuresti,care sunt pasii de urmat ?
am un spatiu inchiriat in buc.
Ultima modificare: Vineri, 2 Iulie 2010
tvetanka, utilizator
Cel mai recent răspuns: tvetanka , utilizator 09:53, 2 Iulie 2010
Buna ziua,
Trebuie sa intocmiti o hotarare AGA ori Decizia asociatului uni ,in care sa mentionati faptul ca veti deschide un punct de lucru in orasul X , si adresa acestuia
Trebuie sa anexati cererii de inregistrare a mentiunii la ONRC- Gorj, dovada inchierierii spatiunului, dupa caz acordul consiliului de administratie daca este vorba de un apartament, actul de proprietate al imobilului eventual si un extras de Carte Funciara, axena la AGA (contor cuvinte) taxe ONRC
Se inregistreaza mentiunea la ONRC din cadrul Orasului unde isi are sediul principal societatea
deci intocmesc hot aga,am actele sc de la care am inchiriat spatiul,
pentru inceput ma adresez of reg com pentru inreg si apoi la mf din buc unde va functiona pct lucru ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct de lucru ContSters78427 ContSters78427 Buna ziua. Am si eu o intrebare referitor la ce acte este nevoie pentru deschiderea unui punct de lucru? O societate cu sediul social in Tg. Mures, doreste sa ... (vezi toată discuția)
Deschidere punct de lucru caprice caprice Buna ziua, ce aste sunt necesare la deschiderea unui punct de lucru? Contractul de inchiriere se face intre 2 SC (vezi toată discuția)
Radiere punct de lucru ContSters61319 ContSters61319 Vreau sa radiez un punct de lucru, practic stiu cum se face dar, am o mica problema. Societatea care mi-a inchiriat spatiul s-a transformat intre-timp din ... (vezi toată discuția)