avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 18 / 1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 18 / 1991

O proprietate obtinuta prin act de vanzare-cumparare in anul 1971 constituie obiectul legii 18 / 1991 in vederea intabularii?
Cel mai recent răspuns: NicoleL , utilizator 14:02, 2 Iulie 2010
Tocmai aici este problema.Pentru a mi se intocmi Cartea Funciara mi s-a cerut adeverinta din care sa reiasa ca respectivul teren nu face obiectul legii 18 / 1991. Primaria refuza sa mi-o elibereze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reconstituire parcela in intravilan, l18/1991 interval interval Trebuie sa mi se reconstituie in baza L18/1991, printre altele, o parcela in intravilan de 400mp. Parcela mea avea dimensiunile 8mx50m Primaria imi propune cam ... (vezi toată discuția)
Dobandire proprietate barbie_86 barbie_86 In anul 1983,bunicii ei au cumparat de la un proprietar,(acum revenindu-mi mie conform cetificatului de mostenitor)un imobil compus din teren in suprafata de ... (vezi toată discuția)
Legea 58/1974 persan persan Parintii mei au cumparat un imobil de 80mp cu o curte de 78mp. Terenul intra in proprietatea statului conf. legii 58/1974 si nu mai face obiectul vanzarii. ... (vezi toată discuția)