Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 18 / 1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 18 / 1991

O proprietate obtinuta prin act de vanzare-cumparare in anul 1971 constituie obiectul legii 18 / 1991 in vederea intabularii?
Tocmai aici este problema.Pentru a mi se intocmi Cartea Funciara mi s-a cerut adeverinta din care sa reiasa ca respectivul teren nu face obiectul legii 18 / 1991. Primaria refuza sa mi-o elibereze.