Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reziliere contract companie de telefonie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reziliere contract companie de telefonie

A intrat in vigoare legea privind renuntarea la un post fix de telefonie daca nu mai doresc sa mai fiu la ei?
Anul trecut in iunie am primit telefon ca trebuie sa prelungesc contractul pe un an ori pe 2 ani si prostia mea a fost ca am ales 2 ani deci inca un an de acum incolo dar eu folosesc in mare parte 99% doar internetul ,si este alta firma care are de 10 Mbps la pret de 30 Ron ,fata de romtelecom de cata am eu 2 Mbps si platesc 70-90 Ron cu tot cu abonamentul de fix .:stunned:
legea nr 161 din 2010 tocmai a fost publicata in monitorul oficial ;)
Daca abonamentul e pe firma pot sa-l reziliez? In lege consumatorul e definit ca “persoana fizica”. Si totusi clauzele de reziliere sunt abuzive!!!!