Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro ajutor
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

ajutor

buna ziua,
solicit ajutor de la dvs in sensul explicarii unei situatii
de ex: daca pana data curenta exista un contract de munca pe perioada determinata si ulterior s-a depus o cerere de modificare a contractului din perioada determinata in perioada nedeterminata
aceasta cerere a fost aprobata de toate persoanele avizate, inclusiv sefa personalului
dar pana sa intocmeasca actul aditional de modificare a contractului, sefa de la personal se razgandeste in sensul ca nu o sa faca actul aditional pe diverse motive (intrigata de o alta sefa, pe motive personale)
in aceasta situatie ce cale trebuie sa urmeze persoana in cauza (juridica sau amiabila)
va multumesc!
actiune in instanta pe constatarea nulitatii limitarii CIM pe duratya determinata;)
Nulitatea limitarii... :-/

Obligatia de a face, adica de a incheia un aditional la CIM. Pe dreptul muncii si daca tot ce ai spus ai in scris... Termini in 2-3 termene cu succes...