Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general raport de gestiune zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

raport de gestiune zilnic

Un bar trebuie sa tina raport de gestiune zilnic?Dar chitante langa monetar?
depinde cum contabilizati intrarile : daca aveti nir si intrari la pret cu ad.com.inclus, atunci trebuie si raport de gestiune; daca intrarile se fac pe fisa de magazie si emiteti bon de consum la sf.zilei, atunci nu aveti nevoie.
de ce chitante ? si de ce monetar ? aveti gestionar care preda la caserie nmerarul incasat la sf.zilei ? nu aveti casa de marcat?