Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme Carte de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme Carte de Munca

Actualul angajator nu poate opera cartea de munca, deoarece fostul angajator nu a dus cartea pentru a fi operata inchiderea.
Situatia sta astfel: fostul angajator a trimis cartea de munca prin posta fara nici o alta hartie. Acum ma aflu in situatia in care firma nu mai exista.
Drum de 3 ori la ITM, de primele 2 ori acelasi raspuns. nu gaseste in arhiva decizia de inchidere a contractului. Ultimul raspuns sa caut adresa de pe plic, lucru total neinteresant ca in acea adresa functioneaza altceva si sa astept sa vorbeasca cu a ei sefa.

Va rog solutii...
Multumesc
Depuneti o cerere adresata Inspectorului Sef al ITM-ului prin care solicitati inchiderea carnetului de munca cu data ultimului stat depus de catre fostul angajator la ITM.
Va multumesc, voi face asta si in functie de ce obtin revin.