Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fisa post comitet executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fisa post comitet executiv

Buna ziua
Sunt un nou presedinte de asociatie si as dori sa stiu daca este obligatoriu ca toti membrii comitetului executiv respectiv , presedinte , cenzor , administrator, sef de scara , femeie de servici sa aibe o fisa a postului pe care sa o semneze daca este de acord cu atributiile care-i revin.

Multumesc
teoretic nu stiu daca trebuie, dar in legea asociatiei spune acolo drepturile si obligatiile (presedintelui, administratorului, cenzorului, membri comitet, proprietari) si cred ca e suficient. un jurist poate sa ne lamureasca mai concret daca e necesar si o fisa a postului.
Toti cei care lucreaza, administraza, si conduc asociatia de proprietari o fac in conformitate cu atributiunile fiecaruia din legea 230/2007, HG 1588/2007, legii contabilitatii...
Este obligatoriu, conform codului muncii sa se intocmeasca fisa postului pentru fiecare salariat, ca anexa la contractui individual de munca.
Pentru cei care nu au contract de munca nu este obligatoriu dar se pot face si poate este necesar ca sa stie fiecare concret ce are de facut.