Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... IMPOZIT: pfa si pensionar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

IMPOZIT: pfa si pensionar

Sunt pensionar , am PFA , lucrez la PROVIDENT , cu contract de colaborare . Pana la data de 30.06.2010.mi se retinea din venitul net 16%.De la data de 01.07.2010 o sa-mi retina inca 16,5 % pentru : somaj ,cass ,contributie pensie.Nu inteleg de ce trebuie sa mai platesc inca o data ,cass ,contributie pansie si SOMAJ ?
kalin61, utilizator
intrucat asa prevede legea. daca realizezi venituri din munca trebuie sa achitati toate darile necesare catre aceste institutii.