Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri minimis
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri minimis

am depus proiectul pe la 1iunie 2010,in 7 iunie 2010 s-au suspendat fondurile de catre min.finante,
oare mai sunt sanse de accesare fonduri?se mai suplimenteaza anul acesta sau nu?
Intrebati la MFP.
Unitatea de implementare a schemei de ajutor de stat de minimis din cadrul Ministerului Finanţelor Publice a anunţat epuizarea bugetului alocat schemei de ajutor de minimis pentru dezvoltarea sau modernizarea IMM-urilor, în valoare de 100 de milioane euro pe perioada 2007-2011.
Cererile de acord de principiu pentru finanţare au fost analizate si selectate, în limita bugetului anual alocat schemei, în functie de data şi numărul de înregistrare la Ministerul Finanţelor Publice până la nr.25576/26.02.2010, inclusiv.