avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptia

cu cati bani trebuie sa ma pregatesc pentru a incepe procedura de adoptie
De principiu nu aveti nevoie de bani.
Dati-ne mai multe detalii despre adoptie.
Am obtinut atestatul de parinte iar in acest moment mi s-a gasit un copil.
Doresc sa stiu cum pot sa aflu detalii despre sanatatea lui , deoarece la varsta de 3 ani jumatate nu prea vorbeste.Ma poate informa cineva despre starea de sanatate a mamei,despre varsta ei sau statut social?
Copilul este la un asistent maternal de la 6 luni.
Cui ma pot adresa pentru a primi raspunsuri , in limita legii?
Multumesc mult pentru ajutor! Prin lume se vorbeste ca adoptia ar costa ceva banisori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum poate fi adoptat copilul fara consimtamantul tatalui? dandanaua dandanaua Concret:Un cpil, nascut de o mama labila psihic ( cu acte medicale in regula) si un tata care figureaza doar in certificatul de nastere al copilului ca ... (vezi toată discuția)
Pot lua membrii familiei concediu de maternitate in locul meu daca eu sunt in alta tara? Cristina Stanila Cristina Stanila Buna ziua. As dori sa stiu daca parintii pot sa ia concediu de maternitate in locul meu daca eu sunt plecata din tara si daca da ce acte sunt necesare. ... (vezi toată discuția)
Vreau sa stiu daca imi pierd serviciul (asistent maternal) in caz de divort Dani1977 Dani1977 Buna seara . Sunt asistenta maternala in prag de divort stau in gazda dar sunt luata in spatiu la socrii mei . Vreau sa stiu daca o sa imi pierd copilul luat ... (vezi toată discuția)