Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Af plateste cas?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Af plateste cas?

Buna ziua! Am deschis o Asociatie Familiala impreune cu sotul, in 2005, in martie 2006 am radiat-o. am primit zilele astea de la CAS o decizie de impunere. Nu am avut carte de munca, nu am facut cerere de asigurat. In acel moment sotul era angajat in alta parte, eu eram trecuta in intretinerea lui. Sotului i-a venit sa plateasca 66 lei, mie 277 lei. Pot fi obligata sa platesc chiar daca nu am cerut sa fiu asigurata si nici nu am avut nevoie de servicii medicale?
Trebuie sa platiti.