avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediu odihna

La data de 15.06.2010 mi s-a incheiat perioada de preaviz. Pana la aceasta data am efectuat 10 zile din concediul de odihna aferent acestui an dintr-un total de 21. Spuneti-mi va rog daca restul de 11 zile trebuiesc platite de catre angajator si la cate zile as fi avut dreptul pana la data incheierii preavizului.
Va multumesc.
Ultima modificare: Luni, 19 Iulie 2010
mismandra, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:23, 19 Iulie 2010
Concediul de odihna se acorda proportional cu timpul efectiv lucrat asa ca daca ati fost concediata cu 15.06.2010, nu prea mai aveti ce zile (sau compensare in bani) sa mai luati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna in preaviz viu viu Sunt in preaviz de 10 zile (pe 11 sept expira preavizul). Am efectuat 16 zile concediu de odihna si am fost 90 zile in concediu medical. Mai am dreptul la cele ... (vezi toată discuția)
Nu am primit tot concediul pe anul trecut ContSters210144 ContSters210144 Buna ziua! Sunt angajatul unei firme de la sfarsitul anului 2008. In 2010 am beneficiat doar de 10 zile de concediu, care mi s-a platit, restul zilelor ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in caz de cim determinat mitrache_v mitrache_v Buna ziua! Va rog sa imi spuneti si mie daca o persoana s-a angajat in luna noiembrie anul 2009 cu contract pe perioada determinata de 3 luni si de atunci i ... (vezi toată discuția)