Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediu odihna

La data de 15.06.2010 mi s-a incheiat perioada de preaviz. Pana la aceasta data am efectuat 10 zile din concediul de odihna aferent acestui an dintr-un total de 21. Spuneti-mi va rog daca restul de 11 zile trebuiesc platite de catre angajator si la cate zile as fi avut dreptul pana la data incheierii preavizului.
Va multumesc.
mismandra, utilizator
Concediul de odihna se acorda proportional cu timpul efectiv lucrat asa ca daca ati fost concediata cu 15.06.2010, nu prea mai aveti ce zile (sau compensare in bani) sa mai luati.