Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 8020
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 8020

Buna ziua,

As dori infiintarea unui pfa cu obiectele 7311 - activitati ale agentiilor de publicitate si 8020 - instalare siteme video, alarme etc. De la Registrul Comertuluimi-au spus ca 8020 este cod interzis si ca nu se poate. Mai multe detalii - ioc! Va intreb nu se poate sub nicio forma, sau e nevoie de anumite avize? Daca da, care sunt si cum se obtin?
Sau nu e poate ca si pfa, ci doar ca SRL?

Multumesc mult,
Nicoleta
7311 il poti desfasura si ca PFA
8020 este intradevar o activitate care se desfasoara in conditii speciale . Chiar daca iti faci SRL va trebui sa indeplinesti anumite conditii speciale . Pentru mai multe informatii intra pe : www.onrc.ro --> nomenclatorul CAEN --> activitati desfasurate sub conditie --> Lista cuprinzand activitatile interzise a fi desfasurate de unele categorii de agenti economici detalii ( pagina 6 din 7 ).

Succes
Multumesc frumos!