Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contact de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contact de vanzare cumparare

Daca s-a facut un contract de vanzare cumparare cu dovada platii si cu clauza de uzu fruct intre partinti si un copil. Ce sanse are celalalt copil sa atace contractu si sa castige . Contractul poate fi atacat in timpul vietii parintilor si dupaia?
In timpul vietii parintilor nu se poate ataca acel contract deloc, iar dupa moartea lor, daca intr-adevar au fost intrunite conditiile pe care le-ati enuntat mai sus, il poate ataca, dar fara sorti de izbanda.