Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... test de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

test de paternitate

buna ziua,
sunt insarcinata in 5 luni iar tatal copilului nu cred ca va vrea sa recunoasca paternitatea.intrucat el va pleca in septembrie la munca in irlanda,deci nu voi cunoaste domiciliul acestuia in vederea actionarii in judecata pentru stabilirea paternitatii imi puteti spune ce as putea face?
el are domiciliu stabil si in ro pe care il cunosc.
va multumesc
buna ziua.
dupa ce veti naste copilul, daca intr-adevar tatal acestuia nu va dori sa-l recunoasca, puteti sa-l chemati in instanta , pt. stabilirea paternitatii si obligarea sa la plata pensiei alimentare .
daca dansul are domiciliul in romania , il veti cita la aceasta adresa .

daca reusiti sa-l determinati sa va comunica adresa unde va locui in irlanda, citarea se va face la adresa respectiva.
va multumesc
in caz ca acesta nu va vrea sa se prezinte pt obstructionarea peocesului ce se va intampla,deoarece voi cere un test de paternitate pt care tre sa fie prezenti mama, tatal si copilul?