Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto

cum poate obtine o persoana radierea mai multor autovehicule daca nu are in posesia ei contractele de vanzare cumparare ci doar actele masinii si sotul ei care a fost proprietarul de drept a acestora a decedat?
s-au vandut? daca s-au vandut, de ce mai are actele masinii?
trebuie sa dezbata succesiunea dupa sot
Dumneata in ce calitate adresezi intrebarea? Daca vrei un raspuns pertinent trebuie sa precizezi daca esti cumparatorul sau aveai drept de succesiune in vreun fel.
Am pus intrebarea in numele sotiei defunctului. Sotia spune ca exista o intelegere intre sotul ei si cumparatori ca in momentul in care expira itp, el sa le faca si abia apoi sa procedeze la radierea autovehiculelor de pe numele lui si transcrierea lor pe numele cumparatorilor.Sotia nu stie ce a facut sotul ei, cui i le/a vandut, nu mai are contractele de v-c, in schimb are cartile de identitate ale autovehiculelor.