Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Drepturile revolutionarilor afectate de OUG nr. 53/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Drepturile revolutionarilor afectate de OUG nr. 53/2010

Buna ziua,
As avea o intrebare care ne cam macina de cateva zile...Tatal meu este revolutionar si trebuia in luna iunie sa ia in baza legii 341/2004 o pensie de merit retroactiv din 2005. In 20 iunie ia venit decizia sa-si ridice banii. Cand a fost sa ridice banii, angajatele de la casa de pensii i-au zis sa vina in luna iulie pe 25-27, dar acum i-au zis ca nu mai au cum sa-i dea banii din cauza faptului ca la 30 iunie s-a aprobat legea 118/2010, si ca i se vor da banii in 2013.
Acum va rog sa-mi spuneti daca sunt obligati sa-i acorde banii pentru ca el a avut decizia in luna iunie (20) sa ridice banii iar legea a intrat in vigoare la 30 iunie. Va multumesc si astept raspuns...
uitati un link unde a mai fost discutat acest subiect.

sunt mai multe persoane in situatia tatalui dv.

mai cautati si pe forumul revolutionarilor discutii de acest gen, sunt cateva masuri pe care le puteti lua.

www.avocatnet.ro/content/for...

numai bine!