Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dupa partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dupa partaj

Intrebare:sotul meu este administrator la o firma cu multe datorii la banci,datorii pe care nu cred ca le va vai putea onora in conditiile crizei financiare.Eu doresc sa intentez proces de divort.Dupa partaj,bancile se vor mai putea ,,atinge'' de bunurile mele mobile si imobile?Mentionez ca eu nu am avut nici un rol in firma.
banuiesc ca partile sociale ale firmei se vor acorda sotului de catre instanta de judecata. in concluzie, nu veti raspunde dv., dupa partaj, pt datoriile firmei. mai mult, e posibil ca nici sotul dv. sa nu raspunda cu bunurile proprii ale lui ...
multumesc pt raspuns!