Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale formulare si taxe
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

formulare si taxe

Buna ziua,
As dori sa stiu ce formulare si taxe sunt necesare pt inchiderea unui punct de lucru si deschiderea altuia la registrul comertului.
hotarare a asociatilor ,ctr pt punctul de lucru si cereri completate
modelul de cereri ma intereseaza si taxele....
dosar cu sina, 5 timbre jud de 0,15lei, formularele le veti lua de la registrul comertului.In aceeasi hotarare se hotaraste inchiderea si deschiderea.act aditional la statut si actul constitutiv actualizat.
la deschidere ai nevoie de Cererea inregistrare in regist com si declaratia model 2 in 5 ex in care se trece cod CAEN al pct de lucru.
la inchidere declaratia tip - cerere mentiuni-
taxele variaza in functie de nr de caractre care il contine hot AGA, iar in c-ta nu se mai folosesc timbrele!
multumesc