avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... eliberari diplome spiru haret
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

eliberari diplome spiru haret

am terminat anul trecut psihologia la id spiru haret si doream sa aflu cum intru in posesia diplomei de bacalaureat si mi s-a spus ca nu se elibereaza numai cu diploma de licenta ,dar si cu aceasta este o problema;deci daca am nevoie de ea trebuie sa fac un drum de bucuresti si nu mi se pare corect din moment ce dosarele au fost intocmite la centre-baia mare in cazul meu-care costa bani,dar nu ar fi o mare problema asta dar sunt sigura ca mi se va elibera?si in cat timp ca nu am unde lociu in capitala ,iar hotelurile costa.totul este o aiureala si acum imi pare rau ca m-am lasat ademenita de cei de la spiru haret si nu am ales alta faculatate(aceasta imi convenise ca sunt si angajata si asa reuseam sa-mi completez studiile).deci cum ramane cu diploma de bacalaureat de care am mare nevoie acum. multumesc
Cel mai recent răspuns: dea_power , utilizator 20:02, 2 Octombrie 2012
diplomele se elibereaza pe loc la spiru haret, dupa ce este achitata taxa
Diploma de bac. ramane la facultate, trebuie sa va ridicati diploma de licenta
buna adriana in aceasi situatie sunt si eu,din 2007 am diploma de bac la spiru haret dar adca nu am posibilitatea sa merg dupa ea nu mio aduce nimeni,am studiat un an la RISE apoi am renuntat cand am auzit ca nu e acreditata.tot la Baia Mare.ai reusit sa o scoti?
Buna seara
Am trecut exact prin aceeasi situatie .Dosarele se gasesc la sediile facultatilor si sunt trimise la Bucuresti la universitate doar atunci cand urmeaza sa se elibereze diplomele de licenta (daca se mai elibereaza vreodata) . Eu am contactat telefonic secretariatul facultatii care este in Brasov (eu locuiesc in Cluj Napoca) . Am trimis apoi pe e-mail o cerere catre decanul facultatii , in care am cerut inapoierea diplomei de bacalaureat . Am primit diploma prin curier rapid o saptamana mai tarziu . Diploma de licenta nici azi nu am vazut-o . Mare pacaleala cu Spiru Haret .Ca patitul nu stie nimeni !
gigicj a scris:

Buna seara
Am trecut exact prin aceeasi situatie .Dosarele se gasesc la sediile facultatilor si sunt trimise la Bucuresti la universitate doar atunci cand urmeaza sa se elibereze diplomele de licenta (daca se mai elibereaza vreodata) . Eu am contactat telefonic secretariatul facultatii care este in Brasov (eu locuiesc in Cluj Napoca) . Am trimis apoi pe e-mail o cerere catre decanul facultatii , in care am cerut inapoierea diplomei de bacalaureat . Am primit diploma prin curier rapid o saptamana mai tarziu . Diploma de licenta nici azi nu am vazut-o . Mare pacaleala cu Spiru Haret .Ca patitul nu stie nimeni !




Buna seara, gigcj
Daca nu deranjez prea tare, te rog sa-mi trimiti un mail pe adresa dea_power@yahoo.com care sa contina nr. de telefon de la Brasov! Greu e drumul de recuperare a diplomelor de bac depuse la Spiru Haret!!!M-ar ajuta un nr. de telefon la care sa si raspunda cineva care sa ma lamureasca care sunt procedurile...
Ultima modificare: Marți, 2 Octombrie 2012
dea_power, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imi pot recupera taxa platita la master - facultate particulara cu probleme? florenta_22 florenta_22 Buna ziua In octombrie 2008 m-am inscris la master la Faculatatea de Psihologie din Bucuresti, prin Spiru Haret din localitatea mea.Aceste cursuri sunt la ... (vezi toată discuția)
Valabilitatea diplomei de licenta OlaruPetolela OlaruPetolela Am absolvit Facultatea de drept si administratie publica-specializarea drept, din cadrul Universitatii Spiru Haret, promotia 2009, la ID, perioada studiilor 4 ... (vezi toată discuția)
Problema diplomelor de bac in original sechestrate de spiru haret alexandra02 alexandra02 as dori sa stiu ce se poate face in cazul in care am lasat diploma de bac in original la facultatea spiru haret la unul dintre sediile de invatamant id iar in ... (vezi toată discuția)