Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Abuz sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Abuz sau nu?

mensanex, utilizator
Din pacate, situatie este destul de delicata, mai ales ca "raportarile" privind restrucurarea sistemului bugetar trebuie sa se faca destul de rapid.
Sfatul meu este sa va prezentati la interviu, chiar daca sansele sunt putine.
Momentan, contractul dvs de munca este suspendat, iar in cazul in care nu vi se ofera alt post, oricum veti fi pusa la dispozitie.
Multumesc pentru raspuns!
Asadar, voi face parte din lista celor care vor fi concediati...
Perioada in care sunt pusa la dispozitie nu poate depasi 6 luni, copilul va implini 2 ani inainte de aceste 6 luni, deci...cum locuri in alta parte nu mai sunt...
Mai mult ghinion de atat nici ca se putea...
p.s. imi puteti spune in ce lege/HG/OUG pot gasi mai multe detalii in legatura cu situatia mea?
Multumesc inca o data!