avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Abuz sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Abuz sau nu?

Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Decembrie 2010
mensanex, utilizator
Cel mai recent răspuns: mensanex , utilizator 21:36, 30 Iulie 2010
Din pacate, situatie este destul de delicata, mai ales ca "raportarile" privind restrucurarea sistemului bugetar trebuie sa se faca destul de rapid.
Sfatul meu este sa va prezentati la interviu, chiar daca sansele sunt putine.
Momentan, contractul dvs de munca este suspendat, iar in cazul in care nu vi se ofera alt post, oricum veti fi pusa la dispozitie.
Multumesc pentru raspuns!
Asadar, voi face parte din lista celor care vor fi concediati...
Perioada in care sunt pusa la dispozitie nu poate depasi 6 luni, copilul va implini 2 ani inainte de aceste 6 luni, deci...cum locuri in alta parte nu mai sunt...
Mai mult ghinion de atat nici ca se putea...
p.s. imi puteti spune in ce lege/HG/OUG pot gasi mai multe detalii in legatura cu situatia mea?
Multumesc inca o data!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie parcari bucuresti, sectorul 6 ? tagdrake tagdrake Va salut! Unde se poate gasi ceva legislatie cu privire la regimul parcarilor de cartier (cu plata sau fara) pentru Bucuresti, sectorul 6? Intreb, pentru ca ... (vezi toată discuția)
Promovare personal contractual lidia31 lidia31 sunt incadrata ca personal contractual intr-o primarie din noiembrie 2008, ca debutanta,fiind proaspata absolventa de facultate. Trecerea de la stadiul de ... (vezi toată discuția)
Ce se poate face legal ? olteanugheorghe olteanugheorghe Buna seara , la momentul acesta inca lucrez la stat (bugetar sadea),sofer autoutilitare maxim 3,5to. Studii Lic.Industrial Auto ,sofer profesionist B+C din ... (vezi toată discuția)