Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pornografie infantila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pornografie infantila

buna ziua as avea nevoie de niste link`uri care sa priveasca "pornografia infantila", in mare despre speta cu care ma confrunt.
d-l C. a avut relatii sexuale cu o minora, relatii sexuale ce au fost inregistrate cu ajutorul unei camere web pe pc-ul personal, pc conectat la internet. in legea care prevede combaterea pornografiei, sunt articole care vb despre sistem informational..etc...dar as avea nevoie si de niste spete pentru a le confrunta cu situatia de fapt.
multumesc anticipat pentru orice ajutor . Pop Cristian , Baroul Tulcea
Problema reala este sexul cu minora nu inregistrarea video.

S-au sexul a fost facut pentru a fi inregistrat si apoi comercializat ? Atunci problema este mai grava.

Exact ce spete ai nevoie ? Sex cu minori sau productie material pornografic ?
Parchetul a retinut actul sexual cu un minor si "sustine" ca a fost facut in vederea "producerii" sau "raspandirii" de material pornografic - tocmai pentru ca a fost inregistrat ( desi, asa cum am sustinut noi, aceasta inregistrare a fost facuta "pentru uz personal", in fine dosarul este spre final, astept pronuntarea dar as vrea sa vad si alte cazuri...cat de cat asemanatoare.
multumesc pentru raspuns.
Pop Cristian, Baroul Tulcea