Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - servicii administrative
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - servicii administrative

Buna ziua
se poate deschide un PFA de depunere acte in numele unor persoane juridice la ONRC in baza unei delegatii sau procuri ?
-daca da ce cod caen trebuie si ce cobtract tb sa inchei cu persoana juridica respectiva.Mentionez ca am licenta in contabilitate si informatica de gestiune.
multumesc
Despre PFA - informatica de gestiune: [ link extern ] /

N. ACTIVITATI DE SERVICII ADMINISTRATIVE SI ACTIVITATI DE SERVICII SUPORT
Cod caen - 821 Activitati de secretariat si servicii suport
8211 Activitati combinate de secretariat
8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
Cod caen - 822 Activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center)
8220 Activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center)
Cod caen - 823 Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor
8230 Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor
Cod caen - 829 Activitati de servicii suport pentru intreprinderi n.c.a.
8291 Activitati ale agentiilor de colectare si a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
8292 Activitati de ambalare
8299 Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi n.c.a.
sau
Cod caen - 701 Activitati ale directiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
7010 Activitati ale directiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
Cod caen - 702 Activitati de consultanta in management
7021 Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii
7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management
Detalii: [ link extern ]
Consider ca alegerea codului caen si autorizarea ca PFA se face in functie de licenta.
Cateva lamuriri gasiti si aici: [ link extern ]
L.C.