avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - servicii administrative
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - servicii administrative

Buna ziua
se poate deschide un PFA de depunere acte in numele unor persoane juridice la ONRC in baza unei delegatii sau procuri ?
-daca da ce cod caen trebuie si ce cobtract tb sa inchei cu persoana juridica respectiva.Mentionez ca am licenta in contabilitate si informatica de gestiune.
multumesc
Cel mai recent răspuns: Laura Ciobeica , moderator 13:19, 2 August 2010
Despre PFA - informatica de gestiune: [ link extern ] /

N. ACTIVITATI DE SERVICII ADMINISTRATIVE SI ACTIVITATI DE SERVICII SUPORT
Cod caen - 821 Activitati de secretariat si servicii suport
8211 Activitati combinate de secretariat
8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
Cod caen - 822 Activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center)
8220 Activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center)
Cod caen - 823 Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor
8230 Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor
Cod caen - 829 Activitati de servicii suport pentru intreprinderi n.c.a.
8291 Activitati ale agentiilor de colectare si a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
8292 Activitati de ambalare
8299 Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi n.c.a.
sau
Cod caen - 701 Activitati ale directiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
7010 Activitati ale directiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
Cod caen - 702 Activitati de consultanta in management
7021 Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii
7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management
Detalii: [ link extern ]
Consider ca alegerea codului caen si autorizarea ca PFA se face in functie de licenta.
Cateva lamuriri gasiti si aici: [ link extern ]
L.C.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de ajutor. cod caen sonnysv sonnysv Buna ziua. Detin o firma si doresc sa ii deschid o ramura noua de activitate si anume distributie de aparate si cartele reincarcare cartele prepay. si nu stiu ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru servicii de externalizare, intermediere și consultanță Lucian MM. Lucian MM. Înteționăm să deschidem un SRL care va oferi: 1. Servicii de externalizare (outsourcing) pentru anumite instituții din străinătate. Practic firma va ... (vezi toată discuția)