Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

PANA ACUM O LUNA AM LUCRAT LA O COMPANIE PETROLIERA SI MI-AM DAT DEMISIA MAI MULT "OBILIGATA" DE SEF. A FOST O DEMISIE CU PREAVIZ. CARTEA DE MUNCA INCA NU AM LUAT-O DE LA FOSTUL LOC DE MUNCA. MOMENTAN M-AM ANGAJAT LA O ALTA COMPANIE PETROLIERA UNDE IAU MAI PUTINI BANI IN MANA DECAT LA PRIMA. AS VREA SA STIU DACA POT SA MA INTORC LA FOSTUL LOC DE MUNCA SI CUM??
~ Conținut șters la cerere ~
Aici nu e vorba de competenta,pur si simplu le pleaca oamenii in masa,iar cei noi care se angajeaza ,in scurt timp isi dau seama ca nu au ce cauta aici.Nu faci o scoala ca sa te trateze ei asa.Eu una mi-am respectat contractul,am rezistat 3 ani si ceva la ei.Acum vreau sa plec in alta parte,fara probleme,pentru ca nici eu nu le-am creat probleme timp de 3 ani.
~ Conținut șters la cerere ~