Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu srl la cabinet de avocatura
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu srl la cabinet de avocatura

Buna ziua,
doresc gazduire sediu social al societatii la un cabinet de avocatura pentru o perioada de un an, cu posibilitate de prelungire. Care ar fi tariful acestui serviciu?
Multumesc.
Sediul materiei - Statutul profesiei de avocat
Stabilirea temporara a sediului unor societati comerciale la sediul profesional al avocatului presupune utilizarea sediul profesional al avocatului pentru scopul limitat al constituirii legale si autorizarii functionarii societatii comerciale sau, dupa caz, pentru mutarea sediului ori pentru stabilirea unui sediu secundar al societatii in cauza.
In vederea stabilirii temporare a sediului societatii comerciale in cauza, avocatul va intocmi si semna cu reprezentantul societatii un contract separat de asistenta juridica avand acest obiect.
Perioada pentru care sediul societatii in cauza este stabilit la sediul profesional al avocatului nu poate depasi 1 an iar dovada sediului se face cu contractul de asistenta juridica.
Nu exista un tarif prestabilit pentru acest serviciu. Tariful se va negocia intre parti .