Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe notariale
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe notariale

Buna seara,

O rugaminte care ar fi taxele notariale pe care trebuie sa le platesc la achizitionarea unui imobil prin prima casa, Valoarea imobilului este de 39000 euro.

Multumesc
In general sunt un coificient din valoarea imobiluli, dar vedeti ca sunt notari care aplica reduceri la taxe/onorarii noitariale pentru acest program .