Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... uzfruct viager
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

uzfruct viager

Buna seara
am o nelamurire am un apartament in contractul caruia eu sunt proprietar iar parinti mei au uzfruct viager pe intregul apartament...daca as avea o problema cu banca de exemplu se poate disppune executarea imobilului?
va multumesc!!
Da, se poate executa nuda proprietate, cu respectarea uzufructului, care va subzista.