avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... litigiu cu cetatean strain
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

litigiu cu cetatean strain

ce sanse am sa recuperez o suma de bani de la un cetatean german pe care am trimis-o prin western union,asta intamplandu-se acum 3 ani,pe cale juridica,singura dovada scrisa fiind buletinul de transfer bancar?
Cel mai recent răspuns: geo3vio , utilizator 20:26, 28 August 2010
va fi tratata si aplicata si cet strain legea rom?
ce sanse sunt sa fie echitabila?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune laur188 laur188 Buna ziua.Am fost inselat cu o suma mare de bani aproximativ 10000 euro.Singurele dovezi pe care le am pentru a dovedi inselaciunea sint formularele Western ... (vezi toată discuția)
Am împrumutat în 2017 o sumă de bani la o prietena extrem ... Robert260 Robert260 Am împrumutat acum 5 ani o sumă de bani la o prietena extrem de apropiata, după mi-a mai cerut ajutor financiar si inca mai aveam incredere si i-am mai ... (vezi toată discuția)
Prescriere dovada de imprumut in bani Carmen1964 Carmen1964 Am dovada trimiterii sumei de bani la o persoana prin Western Union 7iulie 2015 .Vreau sa dau in judecata acea persoana pt ca nu mi-a dat imprumutul.Cit ... (vezi toată discuția)