Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... penalitati intretinere
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

penalitati intretinere

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Pana in luna iulie 2010 o asociatie de proprietari nu a calculat penalitati la intretinere. In aceasta luna calculeaza retroactiv de la data de 01.01.2009. Este corect? Daca da in baza carei legi si daca nu la fel.
Va multumesc.
penalitatile se calculeaza conform indicelui stabilit prin adunarea generala a proprietarilor anuala, conform statutului, dar nu mai puti decit indicale de penalitate utilizat de furnizorii de utilitati.