Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Exceptia de neconstitutionalitate in cazul cu Traian ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Exceptia de neconstitutionalitate in cazul cu Traian Remes

Stie cineva la ce data s-a pronuntat Curtea Constitutionala in acest caz?
Decizia nu este publicata in Monitorul Oficial si nu am gasit nimic concludent cu privire la data pronuntarii de catre curte.
Din cate am inteles exceptia de neconstitutionalitate a fost admisa.
Da, exceptia a fost solutionata in anul 2009.
Se pare ca s-a mai incercat inca o data invocarea aceleiasi exceptii de neconstitutionalitate dar cererea de sesizare a curtii a fost respinsa ca inadmisibila de ICCJ.Presupun acest lucru intrucat altfel nu prea ar fi logic si legal sa se respinga cererea de ICCJ.
Nu inteleg care a fost baza sustinerii ca probele ar fi fost ilegale...asa cum a mentionat massmedia...
Probabil ca massmedia, daca nu a fost nicio exceptie admisa, s-a aflat in eroare...

Totusi, amanuntul cu autorizarea sau neautorizarea de catre judecator ar putea ridica alte discutii putand exista si alta prevedere legala care sa fi fost atacata...ce insa nu rezulta de nicaieri...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat