Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea Deportatilor
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea Deportatilor

Bună ziua am o întrebare.Bunici mei au fost deportaţi România în Bulgaria copii lor pot benificia de legea deportaţilor.Vă mulţumesc
Ovidiuu a scris:
Bunici mei au fost deportaţi România în Bulgaria copii lor pot benificia de legea deportaţilor.

Studiati:
LEGEA nr. 189 din 2 noiembrie 2000 - privind aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 105/1999 pentru modificarea si completarea Decretului-lege nr. 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri, republicat, cu modificarile ulterioare