Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Administratie financiara
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Administratie financiara

Ca PFA cu domiciliul din CI in sec 4 si cu sediul social in sec 2...la care Administratie Financiara, trebuie sa merg pentru a depune declaratiile de inregistrare fiscala? ( in indumarul de Declaratie de venit fiscal 070 e mentionat domiciliu fiscal- asta inseamna sec 2?) Ca PFA este Adm Financiara pt persoane juridica sau fizice?#-o
decl 070 o depuneti in sectorul 2, iar decl. 220 (pt impozitul pe venit) in sectorul 4.
administratia financiara este si pt persoane fizice si pt juridice :)
`stiu ca administratia financiara este pt persoane fizice si juridice...insa ca PFA la care ma duc ...ca sunt doua adrese diferite...ma duc la persoane juridice sau fizice, care din ele? asta era intrebarea....
nu exista administratie financiara pt persoane fizice si administratie financiara pt persoane juridice.
dvs. trebuie sa mergeti atat la cea din sect 2, pentru operatiunile legate de cif, cat si la cea din sect 4, pentru operatiunile legate de cnp
[ link extern ]
ADMINISTRAŢIA FINANŢELOR PUBLICE PENTRU PERSOANE JURIDICE Sector 2-Str. C.A.Rosetti 39

ADMINISTRAŢIA FINANŢELOR PUBLICE PENTRU PERSOANE FIZICE-Sector 2 Str. Avrig 63

De ce apar doua sedii diferite cu adrese diferite daca " nu exista administratie financiara pt persoane fizice si administratie financiara pt persoane juridice." ?