avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... diferenta bilet \"la ordin\" si bilet \"fara protest\"
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

diferenta bilet "la ordin" si bilet "fara protest"

Buna,

Imi poate spune cineva exact si punctual care este diferenta intre biletul "la ordin" si biletul "fara protest"?

Merci
Cel mai recent răspuns: Dana Drambarean , Consilier juridic 20:00, 24 August 2010
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamuriri bilet la ordin bbn_1982 bbn_1982 Buna seara! Am o firma de comert cu ridica, iar banii ii incasez pe baza biletului la ordin. La rubrica \"stipulat ..............\" a biletului la ordin, apar ... (vezi toată discuția)
Cum se completeaza un bo silvia_1 silvia_1 Buna ziua, As dori informatii legate de urmatoarea problema: Am mai multe bilete la ordin de la diferiti clienti care au fost refuzate de catre banca ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin protestat anamaria2013 anamaria2013 Ma poate ajuta cineva cu o explicatie la un art dintr-un contract , si anume :\'\' In cazul instrumentelor de plata CEC, bilet, cambie, daca pretul nu se ... (vezi toată discuția)