Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratii si bilanturi nedepuse
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratii si bilanturi nedepuse

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu o informatie. Amenda pentru nedepunerea la timp a catorva declaratii 100 este cumulata in valoare de 1000 RON, sau amenda pentru fiecare declaratie lipsa este in valoare de 1000 RON? Dar in cazul bilanturilor?

Va multumesc!
Nu stiu cat este amenda. Stiu doar ca atunci cand veti depune cele cateva declaratii, veti primi o singura amenda.
O zi buna!
Nedepunerea raportărilor contabile listate, semnate şi ştampilate sau a declaraţiilor de inactivitate sau de situatie in lichidare, după caz, se sancţionează: - cu amendă de la 1.000 la 3.000 lei, dacă perioada de întârziere pentru întocmirea şi depunerea situaţiilor financiare periodice este cuprinsă între 15 şi 30 de zile lucrătoare.
Va multumesc! Dar voi plati o singura amenda globala intre 1.000 si 3.000 pentru tot ce nu am depus, sau o amenda globala egala cu 1.000-3.000 inmultit cu numarul declaratiilor si situatiilor nedepuse?
da, o singura amenda si in 48 ore la jumatate pt declaratii nedepuse.
Multumesc mult!