avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contributii asigurari sociale de sanatate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contributii asigurari sociale de sanatate

va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare#-o: obtin venituri din profesii liberale
si sunt in acelasi timp angajat la o societate comerciala, platesc contributia la asigurarile sociale de sanatate ca salariat sau in functie de veniturile de natura
profesionala? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 20:57, 25 August 2010
platiti contributia la asigurarile sociale de sanatate la veniturile de natura profesionala!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de mandat administrator s.a. MGHEORGHE78 MGHEORGHE78 Am urmatoarea situatie: directorul general al unei societati pe actiuni a fost ales administrator al societatii. Din cate am citit eu in legea 31, contractul ... (vezi toată discuția)
Cabinet medical - cote contributii gabiclenciu gabiclenciu Pentru un cabinet medical la care determinarea venitului net se realizeaza in sistem real ( 16 % asupra diferentei dintre venituri si cheltuieli deductibile), ... (vezi toată discuția)
Pfa platitor de contributii sociale gabihob gabihob Un expert contabil este angajat cu contract de munca pe durata nedeterminata pe post de economist la o societate comerciala. In afara orelor de program ... (vezi toată discuția)