Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul de odihna

Cu data de 17 august 2010 a fost detasata de la un SRL la o institutie publica o salariata care nu si-a efectuat concediul de odihna pe anul 2010 . As dori sa aflu daca dreptul de concediu de odihna neefectuat la acel SRL pana la data detasarii la institutia publica se reporteaza si in baza carui act juridic.
Va multumesc!
concediul de odihna poate fi acordat si in anul ulterior sau poate fi compensat in bani cf. cap.III C. muncii.
nu ati citit cu atentie...
este vorba de concediul de odihna pe ANUL 2010 neefectuat de la unitatea de unde vine. Poate unitatea unde s-a detasat sa-i acorde si concediul de odihna neefectuat pentru perioada 1.01. - 16.08.2010??? 17.08.2010 este data la care s-a prezentat la unitatea detasata.
concediu trebuia efectuat la SRL.
Se poate lua CO la institutia publica unde este detasata ... insa indemnizatia de CO va fi suportata de catre ambele unitati in functie de perioada lucrata.
care este temeiul legal?