avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare fara plata taxei de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare fara plata taxei de poluare

As dorii sa contactez un avocat din judetul Hunedoara care imi poate rezolva inmatricularea autoturismului fara plata taxei de poluare. Doresc nume avocat si nr de telefon sau adresa biroului. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: vidoqc , utilizator 13:40, 6 Decembrie 2011
te pot ajuta eu...macar cu procedura prealabila care trebuie facuta cu inmatricularile...restul, ori te descurci, ori te ajut in continuare eu....cum vrei...avocatul face acelasi lucru....o adresa de mail....astept raspuns...! eu mi-am recuperat-o, acum cateva zile...si le-am facut unor prieteni si au castigat la fond, la tribunal, urmeaza curtea de apel, ptr hotararea definitiva si irevocabila...!
daca poti sa ma ajuti, adresa mea de email este ilascau@yahoo.com..iti multumesc..
v-ati interesat la tribunal, s-au mai castigat actiuni de genul asta? si la curtea de apel?
trebuie facuta procedura prealabila....adica sa cereti biroului de inmatriculari autovehicule - prefectura hunedoara, inmatricularea fara taxa...ei va raspund ca nu pot face acest lucru iar in instanta se contesta raspunsul negativ al biroului de inmatriculari...am sa-ti trimit pe mail modelul de cerere catre biroul inmatriculari...mai vorbim, ok?
ati primit mail-ul? verificati, v-am trimis un model de cerere..!

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa de poluare Andreea Istrate Andreea Istrate Am platit in 2010 taxa de poluare. Am inteles ca se poate recupera integral. Care este procedura de urmat? Primul pas ar fi comunicarea unei cereri de ... (vezi toată discuția)
Taxa auto titi marina titi marina Va salut, cu stima. Gata. M-am hotarat sa cer inapoi banii dati pentru taxa auto. Am platit la AFP suma de 4246 lei in data de 04 dec 2008, pentru inscrierea ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto jacquelline jacquelline Am dat in judecata DGFP si Directia de inmatriculari auto in vederea inmatricularii unui autoturism fara plata taxei auto. Intr-un final, deoarece termenul de ... (vezi toată discuția)