Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributii asig. sociale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributii asig. sociale

Buna ziua, sunt adm. la o firma nou infiintata, am un angajat cu norma de 2 h, cu salar de 180 lei, incepand cu 19.07. Am depus pana pe 25.08 declaratiile la finante, sanatate, etc. Totalul de plata de pe decl. 100 si 102 este de 51 lei. Am uitat sa il mai virez in conturile speciale de la trezorerie. daca virez suma luni ( 30.08) e o problema majora? trebuie sa platesc penalitati? cum se calculeaza? multumesc
Dobanda de intarziere este de 0.05% pentru fiecare zi de intraziere,daca platiti luni nu datorati majorari.(obligatia de plata *0.05%*zile intarziere).