avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen 4522, 5119 5134, 5135, 5147, 5152, 5153
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen 4522, 5119 5134, 5135, 5147, 5152, 5153

Trebuie ceva acte speciale, taxe, pentru autorizarea in afara sediului social si puntelor de lucru a codurilor 4522 (lucrari de invelitori, sarpante si terase la constructii), 5119 (intermedieri in comertul cu produse diverse) 5134 (comert cu ridicata al bauturilor), 5135 (al tutunului), 5147 (altor bunuri de consum, nealimentare), 5152 (metalelor), 5153( materialului lemnos si de constructii)?
In afara de 6312 (depozitari), pe care doresc sa il autorizez la sediu (am inchiriate 2 incaperi intr-o locuinta, una pentru activitate de birou, cealalta pentru depozit)?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: melchior , utilizator 13:52, 24 Octombrie 2007
plummy si eu am fost interesat de subiect dar nu mi s-a raspuns codul meu era 4523 drumuri, autostrazi, oricum
stiu ca s-au modificat procedurile iar eu nu am m-ai autorizat
ultima data am fost sunat de cineva de la ssm, itm
deci, probabil ca vei face o cerere, dupa care vei fi sunata de inspectorii in cauza pt. evaluare simpla sau procedura complexa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru comert cu termopan si altele plummy plummy Trebuie sa deschid o societate comerciala care urmeaza sa faca comert cu ridicata (numai pe facturi, cu persoane juridice) cu materiale de constructii, in ... (vezi toată discuția)
Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)
Acord functionare primarie Simmmona Simmmona Buna ziua, am un SRL-D deschis in sectorul 4, care are ca obiect de activitate: activitati de intretinere corporala si secundare - productia de obiecte ... (vezi toată discuția)