Forum Discuţii juridice Achiziţii publice plângerea
Discuție deschisă în Achiziţii publice

plângerea

Buna ziua,
Introducerea plângerii împotriva unei decizii a C.N.S.C. suspendă procedura de achiziţie???? Menţionez că art. 277 din O.U.G. 34/2006 a fost abrogat de O.U.G 76/2010!
Mulţumesc anticipat pentru răspunsuri!
Depunerea unei contestatii la CNSC nu suspenda de drept procedura . In practica , multe autoritati contractante suspenda procedura.Va aduc in atentie prevederile art. 256^3 din OUG 34/2006 actualizata la zi.
Similar depunerii Contestatiei este si atacarea cu plangere la curtea de apel a deciziei CNSC-ului. Revedeti art 283 si urmatoarele din OUG 34/2006