Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... sponsorizare- cadru legal, documente etc.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

sponsorizare- cadru legal, documente etc.

Buna ziua,
as dori sa stiu ce documente fac ca o sponsorizare sa fie legala.Mentionez ca e vorba de o scoala care a fost sponsorizata de o companie.Poate conditiona aceasta companie utilizarea fondurilor? E o anomalie: scoala nu are bani pt plata utilitatilor, dar are bani in cont pt...excursie.
Conform legii 32/1884 trebuie incheiat un contract de sponsorizare in continutukl caruia sponsorul sa aiba dreptul sa verifice cum foloseste beneficiarul mijloacele financiare primite si evetyual o caluza de reziliere a acestui contract in asemenea situatii
Buna ziua,

Um medic care este constituit in persoana fizica autorizata poate primi sponsorizare de la o pesoana juridica pentru participarea la un congres? Adica sponsorizarea sa se faca intre persoana juridica si persoana fizica autorizata(medic)?