Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contributii sanatate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contributii sanatate

Buna!

Sunt asociat unic la o firma si am obligatoriu contract cu Casa de Pensii, unde venitul asigurat este 300 ron, sunt si cenzor la o alta firma unde am o retributie lunara de 20 ron. Intrebarea mea este: trebuie sa platesc la Casa de Asigurari de Sanatate vreo contributie pentru venitul asigurat de 300 ron si venitul incasat de 20 ron?
Buna ziua !
Avand in vedere prevederile legale in vigoare, ca asociat unic SRL, sunteti obligat sa platiti CAS.
Cu stima !