Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediul social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediul social

Doua firme, fiecare cu alt asociat unic pot avea sediul social la aceeasi adresa?
Conf. L 31/1990, la acelasi sediu pot functiona mai multe societati, daca este indeplinita cel putin una din urmatoarele conditii:
- imobilul prin structura lui, permite functionarea mai multor societati in incaperi diferite;
- cel putin o persoana este, in conditiile legii, asociat in fiecare dintre societati;
- cel putin unul dintre asociati este proprietar al imobilului ce urmeaza a fi sediul societatii.

Verificati daca va incadrati intr-una din ipotezele legii.
Bafta!