avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Carti drept
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Carti drept

as vrea sa va intreb ce carti trebuie sa citesc si cu ce trebuie sa ma documentez deoarece am intrat la drept dar am avut alta specializare in liceu.
Imi sa ma documentez sa -mi vina mai usor la facultate dar nu stiu cu ce sa incep.astept un raspuns.va multumesc
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 18:05, 3 Septembrie 2010
drept civil al lui Beleiu. e temelia dreptului civil. mult succes la facultate!
Ti se da de la facultate o lista cu toti autorii pe care trebuie sa ii studiezi
nu trebuie sa intri in panica
si vorba colegei pune mana pe BELEIU
Avocatnet.
Mult, pana il inveti pe dinafara :)

Si, daca ai timp, Istrate Micescu - Curs de drept civil. ("Curs de drept civil - predat de Domnul Profesor ISTRATE N.MICESCU", Doru Cosma si P.C. Vlahide )

Pentru ... deja celebrul pentru tine - Beleiu, ai timp in facultate, destul.

ps: Nu te stresa, fiecare profesor va indica bibliografia pentru cursul sau.
Ultima modificare: Vineri, 3 Septembrie 2010
smeagull, utilizator
Dr Civil - Gh Beleiu
Dr Penal - Costica Bulai
Stanciu Carpenaru - Drept comercial , dar depinde fiecare profesor iti indica o anumita bibliografie
eu nu pre a m-as agita pana la inceperea cursurilor pentru ca pana termini facultatea o sa te saturi de citit carti de drept si mai ales ca mai e asa de putin din vacantaaaaa......#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt cele mai bune carti pentru pregatire??? totacela totacela salut ...imi poate sugera cineva ce carti sa aleg in studiu.....care sunt cele mai bune ....multumesc tuturor ce vor sa-mi raspunda! (vezi toată discuția)
Lucrare de licenta: contractul de antrepriza BogdanLupu BogdanLupu Buna seara, Am urmatorul titlu: Contractul de antepriza. Indrumatorul meu, un profesor si un judecator extraordinar mi-a pus in sarcina sa fac si niste ... (vezi toată discuția)
Examen primire in avocatura ionpopescu66 ionpopescu66 Buna ziua, as vrea sa stiu si eu ce subiecte au fost date in noiembrie la examenul de primire in avocatura si dupa ce manuale este indicat sa inveti pentru ... (vezi toată discuția)