Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Carti drept
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Carti drept

as vrea sa va intreb ce carti trebuie sa citesc si cu ce trebuie sa ma documentez deoarece am intrat la drept dar am avut alta specializare in liceu.
Imi sa ma documentez sa -mi vina mai usor la facultate dar nu stiu cu ce sa incep.astept un raspuns.va multumesc
drept civil al lui Beleiu. e temelia dreptului civil. mult succes la facultate!
Ti se da de la facultate o lista cu toti autorii pe care trebuie sa ii studiezi
nu trebuie sa intri in panica
si vorba colegei pune mana pe BELEIU
Avocatnet.
Mult, pana il inveti pe dinafara :)

Si, daca ai timp, Istrate Micescu - Curs de drept civil. ("Curs de drept civil - predat de Domnul Profesor ISTRATE N.MICESCU", Doru Cosma si P.C. Vlahide )

Pentru ... deja celebrul pentru tine - Beleiu, ai timp in facultate, destul.

ps: Nu te stresa, fiecare profesor va indica bibliografia pentru cursul sau.
smeagull, utilizator
Dr Civil - Gh Beleiu
Dr Penal - Costica Bulai
Stanciu Carpenaru - Drept comercial , dar depinde fiecare profesor iti indica o anumita bibliografie
eu nu pre a m-as agita pana la inceperea cursurilor pentru ca pana termini facultatea o sa te saturi de citit carti de drept si mai ales ca mai e asa de putin din vacantaaaaa......#-o