Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AF
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AF

Buna ziua, as dori sa stiu daca politia are dreptul sa controleze , mai exact sa verifice cine anume din familie lucreaza intr-un AF. Pe scurt , am 2 tonete si in AF figurez eu si fratele meu ca asociati, iar mama, pensionara,se ocupa cu vinzarea. La un control al politiei ,a fost amendata cu 1000 ron pt. ca zic ei ca nu ar avea voie sa vanda , ea nefiind trecuta in acte ca membru asociat. Eu stiam ca atata timp cat e cineva din familie, are dreptul sa vanda chiar daca nu e membru asociat. am dreptate sau nu? multumesc anticipat tuturor celor care ma vor ajuta cu un raspuns.
B-) are voie sa vanda...eu vindeam cand eram minor chiar :D
trebuie sa fie inregistrata legal in AF, chiar daca practic face parte din familia dvs.